Agresif Patenler Hakkında

Yazan: caddepaten Yayınlayan: Tekerlekli Paten Yayınlama Tarihi: 2016-08-08 Görüntüleme: 1474 Yorum: 0

Paten kayma konusunda kendinizi ilerlettiniz ve artık düz bir şekilde paten kaymak size yetersiz geliyorsa ve birazda adrenalin istiyorsanız agresif patenler tam size göre. Skateparklardaki rampalarda kaymak, trabzanların üstünde kaymak, yüksek yerlerden atlayıp, zıplamak ve boruların üzerinden kaymak istiyorsanız kendinize bir agresif paten almalısınız. Agresif paten, sadece paten parklarında ya da parkurlarda değil, sokaktaki her türlü engelin üzerinden atlayarak sürüş yapmaya da uygundur. 

 

 

Paten kayma konusunda kendinizi ilerlettiniz ve artık düz bir şekilde paten kaymak size yetersiz geliyorsa ve birazda adrenalin istiyorsanız agresif patenler tam size göre. Skateparklardaki rampalarda kaymak, trabzanların üstünde kaymak, yüksek yerlerden atlayıp, zıplamak ve boruların üzerinden kaymak istiyorsanız kendinize bir agresif paten almalısınız.

 

Agresif patenlerin bilek kısımlarında ekstra destek bölümü bulunmaktadır. Bot bölümleri dayanıklı ve sert plastikten yapılmaktadır. İç kısımları ise oldukça yumuşak ve ergonomik yapıdadır. Agresif patenler dört tekerden oluşmaktadır ve patenin orta kısmında yarım ay şeklinde bir girinti alanı bulunmaktadır. Agresif patenler, paten kayanlara engeller üzerinden atlama, paten parklarında rampalardan kayma ve havada çeşitli figürler yapma imkanı vermektedir. Dış kabuk kısmının sert plastikten üretilmesi, patencileri darbelere karşı korumakta ve daha fazla hareket yapma imkanı vermektedir. Agresif patenlerin bilek kısmında yer alan ekstra destek, engellerin üzerinden atlayan patencilerin, bileklerinin incinmesini korumaktadır ve hava da yapılacak çeşitli figürler için de denge desteği sağlamaktadır.

 

Agresif paten, sadece paten parklarında ya da parkurlarda değil, sokaktaki her türlü engelin üzerinden atlayarak sürüş yapmaya da uygundur. Agresif paten sürücüleri bu durumu genel olarak ‘özgür sürüş’ olarak adlandırmaktadır. Agresif patenler ile denge ve hızın bütünlüğünü bir arada yaşama imkanınız vardır. Bu sayede merdivenlere ve kaldırımlara meydan okuyarak, engellerin üzerinden atlayabilir ve istediğiniz o özgür sürüşün tadını çıkarabilirsiniz. Agresif patenlerin dış bot yapısının sert plastikten üretilmiş olması, engellerin üzerinden daha rahat atlamanıza, dengenizi korumanıza ve yaralanma riskini azaltmanıza imkan tanımaktadır.

 

Agresif patenlerin ortalama olarak teker çapları 50mm ve 58mm arasındadır. Diğer paten türlerine göre tekerlekleri daha ufak yapıdadır. Agresif patenlerin küçük tekerlek yapıda olması, paten sürücüsünün daha kısa sürede hızlanmasına olanak tanımaktadır. Agresif patenlerin teker dizilişleri iki önde iki arkada olarak konumlanmaktadır. Ön ve arka tekerlerin arasında yer alan yarım ay şeklindeki yapıya H-Block denilmektedir. Diğer bir adı ise girinttir. Buradaki boşluk patencilerin girint yapabilmesine imkan vermektedir. Yani demir boruların üzerinden kayabilmelerini sağlamaktadır ya da bir yere zıplanıldığı zaman orada dengede kalınmasına olanak tanımaktadır.

 

Paten kayma konusunda ne kadar profesyonel olunursa olunsun, agresif paten kullanıcıları içinde en önemli kriter güvenliktir. Çünkü engeller üzerinden atlanırken vücudun çeşitli yerlerine darbeler alınabilir ve yaralanmalara sebep verebilir. Bu yüzden ayak, bilek, diz, dirsek ve baş için gerekli olan güvenlik önlemleri, tüm paten kullanıcıları tarafından alınmalıdır. Bundan dolayı dizlik, dirseklik, bileklik gibi ekipmanları bir arada barındıran paten koruma setleri ve baş bölgenizi korumak için paten kaskı kullanmanız, güvenli bir sürüş için gereklidir. Kaliteli ve eğlenceli bir sürüş yaşamak istiyorsanız kişisel güvenliğinizi koruma altına almayı unutmayın.

 

Yorum Yazın

Doğrulama Kodu