Tekerlekli Paten

Rss
Yazan: caddepaten Yayınlayan: Tekerlekli Paten Görüntüleme: 1474 Yorum: 0

Paten kayma konusunda kendinizi ilerlettiniz ve artık düz bir şekilde paten kaymak size yetersiz geliyorsa ve birazda adrenalin istiyorsanız agresif patenler tam size göre. Skateparklardaki rampalarda kaymak, trabzanların üstünde kaymak, yüksek yerlerden atlayıp, zıplamak ve boruların üzerinden kaymak istiyorsanız kendinize bir agresif paten almalısınız. Agresif paten, sadece paten parklarında ya da parkurlarda değil, sokaktaki her türlü engelin üzerinden atlayarak sürüş yapmaya da uygundur. 

 

 

Devamını Oku
Yazan: caddepaten Yayınlayan: Tekerlekli Paten Görüntüleme: 1402 Yorum: 0

Ayakkabı şeklinde tasarlanmış önde ve arkada ikişer tane tekerleği olan paten türü Classic Qads paten olarak adlandırılmaktadır. Tekerlek diziliş yapısı itibariyle diğer paten türlerinden ayrılmaktadır ve bu yüzden ‘dört tekerlekli paten’ olarak ismi anılmaktadır. Diğer paten türlerinde tekerlek dizilişi önden arkaya sıralı haldedir. Ancak Classic Quads patenlerde teker diziliş yapısı farklıdır.

 

 

Devamını Oku
Yazan: caddepaten Yayınlayan: Tekerlekli Paten Görüntüleme: 1243 Yorum: 0

Tekerlekli patenler tarzları ve özellikleri bakımından belli modeller altında sınıflandırılmaktadır. Bu tarzlara istinaden, çocuk patenleri kategorisi altında çocuk paten severler içinde tekerlekli patenler üretilmektedir. Oldukça renkli tasarımlarıyla ön plana çıkan çocuk patenleri, diğer paten türleri gibi farklı markalar tarafından farklı özelliklerde üretilmektedir.

 

 

Devamını Oku
Yazan: caddepaten Yayınlayan: Tekerlekli Paten Görüntüleme: 1725 Yorum: 0

Tekerlekli paten çeşitlerinden olan Fitness patenler en yaygın kullanılan paten çeşididir. Daha çok spor yapmak amacıyla kullanılan fitness patenler başlangıç seviyesi için uygundur. Genel olarak engel ve engebelerin olmadığı daha düz zeminlerde kullanılmaktadır. Paten kullanmaya alışmak adına ilk tercih olarak genelde fitness patenler tercih edilmektedir.

 

 

Devamını Oku
Yazan: caddepaten Yayınlayan: Tekerlekli Paten Görüntüleme: 2732 Yorum: 0

Paten kaymak hem hobi hem spor amaçlı yapılan bir faaliyettir. Her yaştan insana hitap eden tekerlekli patenler ile zaman geçirmek oldukça eğlencelidir. Zamanın iyi ve eğlenceli olarak değerlendirilmesinin yanında paten kaymak insan sağlığına da birçok açıdan fayda sağlamaktadır. Paten kaymak zevkli ve sağlıklı olduğu kadar; bilinçsizce yapılan paten sürüşleri bir o kadar tehlikedir. Bu yüzden tekerlekli paten kayarken dikkatli olunması ve birtakım önlemlerinde alınması gerekir.

 

 

Devamını Oku
27 May / 2016

Patenin Tarihçesi

Yazan: caddepaten Yayınlayan: Tekerlekli Paten Görüntüleme: 1972 Yorum: 0

Paten kullanımı tarih içerisinde ilk defa 18.yy’da Hollandalılar tarafından başlatılmıştır. İlk tekerlekli paten tanıtımını ise 1760 yılında Joseph Merlin yapmıştır. John Joseph Merlin, tekerlekli pateni icat eden ilk kişi olarak kayıtlara geçmiştir. Müzik aletleri yapımcısı olan, Belçikalı Joseph Merlin yeni buluşu olan patenleri 1760 yılında İngiltere’de bir toplantıda tanıtmıştır. 

Devamını Oku